החלקות בטון

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

 

בטון הוא חומר הגלם החזק ביותר, היציב ביותר והעמיד ביותר בענף הבניין ולא לחינם נעשה בו שימוש נרחב מאוד בבנייה בישראל. יחד עם זאת, יציקות בטון הן לא בדיוק שיא האסתטיקה ובשום מקרה לא נראה יציקת בטון שנותרת כפי שהיא ללא שלב של גמר המגיע מייד לאחריה. לצד פעולות כמו טיח, צבע וחיפוי של קירות או רכיבי בטון, ישנה פעולת גמר נוספת שניתן לבצע, בעיקר לריצוף בטון ולפעולה הזאת קוראים החלקת בטון. מהן החלקות בטון ומי מבצע אותן? על כך בשורות הבאות.

 

מהי החלקת בטון?

ובכן, בדיוק כפי שזה נשמע, החלקת בטון היא פרוצדורה שבה מחליקים את פני השטח של מכלול בטון, בין שמדובר בקיר בטון ובין שמדובר ברצפת בטון, עמוד בטון, גדר בטון או כל משטח בטון אחר. החלקות בטון מבוצעות בדרך כלל במבני תעשייה בהם משמשת רצפת הבטון כרצפת המבנה ללא ריצוף קרמיקה (מסיבות מובנות), אבל גם במרחבים ובתים פרטיים. התהליך של החלקת בטון יכול להתבצע ברמות שונות של הקפדה ודיוק. החלקת בטון במבני תעשייה מיועדת להשיג משטח חלק שנוח לעבוד ולהתנהל על גביו, אך הוא לא מחויב להיות אסתטי במיוחד, בעיקר לאור העובדה שהוא גם כך צפוי לספוג לא מעט חבטות ונזקים בעקבות תהליכי העבודה התעשייתיים במבנה.

לעומת זאת, רצפת בטון בבית פרטי חייבת לעבור תהליך מקצועי של החלקה, לרבות ליטוש והברקה ולרוב גם בשילוב גוונים, ההופכים את רצפת הבית ליצירת אמנות ממש. במקרה זה, מבוצעות החלקות בטון מאוד מקצועיות במספר רב יותר של שלבים, המתחילים בהחלקה גסה ופילוס ומסתיימים בליטוש, הברקה וציפוי הרצפה עם חומר מגן ושכבת צבע לפי בחירת הלקוח.

 

מי מבצע החלקות בטון?

כפי שאמרנו קודם לכן, החלקות בטון יכולות להתבצע ברמות שונות של מקצועיות והקפדה על הפרטים הקטנים. בהתאם לכך, כאשר אתם בוחרים את איש המקצוע שיבצע עבורכם את ההחלקה, חשוב מאוד שתבחרו באיש מקצוע שיודע לספק את ההחלקה בסטנדרטים הנדרשים לכם. ישנם לא מעט גורמים מקצועיים בישראל, המציעים את השירות של החלקות בטון לכל סוגי משטחי הבטון, לרבות חיפויי בטון לקירות. בפועל, אם אתם מעוניינים להחליק את הרצפה בבית, בכדי שזו תשמש אתכם כרצפת בטון מעוצבת, אתם רוצים להזמין גורם מקצועי שמתמחה ספציפית ברצפת בטון לבתים פרטיים. לעומת זאת, אם אתם רק צריכים להחליק את הבטון במבנה התעשייה שלכם, תוכלו לעשות זאת על ידי כל גורם מקצועי העוסק בתחום זה. ההחלקה מבוצעת באמצעות מכשור מיוחד ולרוב דורשת יישום של שכבת בטון דקיקה נוספת, שאותה ניתן להחליק. משטחי בטון יבשים קיימים ניתנים להחלקה אך ורק באמצעות ליטוש, בתהליך שיכול לארוך זמן רב ולדרוש עבודה רבה. על כן, מומלץ להתייעץ עם גורמים מקצועיים בתחום ולבחור את איש המקצוע הנכון לכם.

בשיתוף עם מרכז הבטון הישראלי.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

אז מה היה לנו בכתבה:
אהבתם? זה הזמן לשתף את המאמר!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!