הרכבת פרגולה – עשה זאת בעצמך

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מרכז/דרום: 073-3753310

במדינה שבה לאורך כמעט כל חודשי השנה יש שעות שמש רבות, פרגולה היא מתקן מתבקש בכל חצר ובכל גג שיש בו שטח פתוח שמתאים לאירוח ובילוי. גם במרפסות רבות צצות בשנים האחרונות פרגולות יפות ועמידות. הטכנולוגיות החדשניות הובילו לייצור מתקני הצללה איכותיים במחירים סבירים ואפילו נמוכים, וגם לעובדה זו יש חלק בגידול בביקוש. גורם נוסף הוא הרפורמה שמאפשרת להתקין פרגולה ברוב המקרים גם ללא צורך בהיתר בנייה – ועוד כדאי לדעת שאנשים בעלי מיומנות טכנית סבירה יכולים להרכיב את מתקן ההצללה בכוחות עצמם. במיוחד כך הדבר כשמדובר על פרגולה שנשענת על עמודים (בניגוד לפרגולה תלויה, שהתקנתה מחייבת מיומנות מקצועית וניסיון רב, וכן אישור של מהנדס).

מדידות מדויקות

השלב הראשון בדרך לפרגולה יציבה ומרשימה הוא מדידות מפורטות ותכנון מדויק של הפרגולה. חשוב להתאים את מידות הפרגולה לשטח הפנוי עבורה. מומלץ לנסות להשתמש במקסימום שטח, כדי שהפרגולה תעניק מקסימום צל. במידה והפרגולה מורכבת מעמודים עגולים, על מנת למדוד את גודלם, נשתמש במד קליבר – מכשיר מדידה משוכלל במיוחד שמסוגל להגיע לרמות דיוק של מאית המילימטר.

על בסיס המידות מזמינים את העמודים המתאימים וכן את הקירוי. ישנם גם דגמים שמגיעים כערכה מוכנה להרכבה עצמית – אופציה מושלמת עבור חובבי ה-DIY.

הכנת השטח

בשלב הבא, עוד לפני ההתקנה עצמה, מוודאים שהשטח שבו אמורה לעמוד הפרגולה מוכן לעבודה. הדגש העיקרי הוא כמובן משטח ישר לגמרי, ללא בורות, שיפועים או כל דבר אחר שעלול לפגוע ביציבות המתקן. כשמדובר על פרגולה בחצר, ייתכן צורך ביציקת משטח בטון שעליו תוצב הפרגולה. אופציה נוספת היא פרגולה שעומדת מעל לדק – גם את הדק תוכלו להרכיב בכוחות עצמכם, כאמור על בסיס מיומנות טכנית בסיסית למדי (אלא אם כן מדובר בשטח שיש בו אילוצים הנדסיים או בדק מעצים קשיחים במיוחד כמו איפאה).

כמו כן כדאי לנצל את ההזדמנות לניקוי יסודי של השטח, ולהסרת כל המכשולים בסביבה שעלולים להפריע לעבודה.

דגמים מתקדמים להרכבה עצמית

הדרך הפשוטה ביותר ליהנות גם מפרגולה יעילה וגם מהנחת שב"עשה זאת בעצמך" היא קניית פרגולה שמיועדת לסוג כזה של התקנה. הדגמים העדכניים של הפרגולות מצטיינים גם בעמידות גבוהה וגם באסתטיות נעימה לעין – והם מגיעים כאמור גם עם הנחיות מפורטות להתקנה.

הציוד הדרוש הוא בסיסי – מקדחה. המקדחה חייבת להיות עוצמתית מספיק כדי שתוכלו לקדוח את החורים הדרושים לצורך התושבות של הפרגולה. כמו כן חשוב לעבוד באופן מדויק ולמקם נכון את כל המרכיבים – לשם כך ניתן להיעזר בפלס ובמד קליבר. לאחר שהעמודים מונחים בתושבות ומעוגנים היטב למשטח, אפשר להוסיף את הקירוי שנבחר, ובדרך כלל גם הגנה בפני גשם, כך שגם בחורף תוכלו ליהנות בחצר, במרפסת או על הגג.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מרכז/דרום: 073-3753310

אז מה היה לנו בכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מוזמן לשתף

צור קשר - השאירו פרטים

החזון שלנו

חברת אלום פרגולה מתמחה בייצור פרגולות אלומיניום מכל הסוגים ובכל הגדלים. מזה שנים רבות מציעה החברה שירותי תכנון, עיצוב וייצור פרגולות אלומיניום ללקוחות בכל רחבי הארץ עם אפשרות להזמנת דגמי מדף סטנדרטיים ודגמים בהתאמה אישית על פי דרישות הלקוח.

-אלום פרגולה-

פרגולה אלומיניום עם סגירת חורף

פרגולה אלומיניום עם סגירת חורף אין דבר כיפי יותר מלשבת בחצר לשתות כוס קפה כשבחוץ גשם, אבל מעלייך יש פרגולה שמגנה עלייך מהגשם ועוזרת לך

מטבחי גינה מבית חסון

אנשים שיש להם גינה או מרפסת גדולה, מעוניינים לשבת בה, להנות ולפעמים גם לארח ולאכול,  לפעמים אפילו לבשל בחוץ או לערוך מנגל. במקום שתבשלו בתוך

סוגים של משטחי דשא סינטטי

יש מנעד שונה של מחירים עבור דשא סינטטי, בחירה במחיר זול הינה התפשרות על האיכות. ועדיין, קיימים מקרים בהם אפשר להסתפק בסוג זול יותר ולקבל

איך ליצור הצללה לכלב בחצר?

החלום של אנשים רבים זה בית עם חצר, במיוחד כשיש כלב, אך שהיה של כלב בחצר מצריכה אחריות. יש לדאוג שיהיה לו מקום מוצל לשכב

דלתות הזזה מזכוכית לעסק

חושבים לקנות דלתות הזזה מזכוכית לעסק ותהיו מעוניינים להיות בטוחים כי אתם מקבלים החלטה נבונה בכל הנוגע לכך וללא שום פשרות בעניין הזה?כל שאתם צריכים

מרכז/דרום