מאיזה סוג עץ לבנות פרגולה?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב: 073-3753310

פרגולה טובה צריכה לשרת אותנו במשך שנים רבות, במינימום של תחזוקה והוצאות אחזקה. אלומיניום הוא כמובן אופציה מצוינת, אבל אם אתם בוחרים לבנות פרגולה מעץ, כדאי שתבחרו בעץ שהוא לא רק יפה, אלא גם עמיד לאורך שנים.

freepik

מה הופך עץ מסוג מסוים לעץ טוב לבניית פרגולות?

ככלל, היות ואנחנו מדברים על חומר טבעי, הרי שיש לו עמידות מוגבלת לתנאי סביבה ומזג אוויר. לדוגמא, אם אתם גרים בעיר כמו פתח תקווה, יש להניח שאתם סובלים מקיץ חם ולח. לו הייתם גרים באזור ההר, מזג האוויר היה יבש יותר, אבל הייתם מקבלים גשם. אם אתם גרים בנגב, בו כמות המשקעים נמוכה, פחות תטריד אתכם ספיגת המים של העץ, אבל תצטרכו לשים דגש על עמידות בשמש ובפני יובש קיצוני.

המשמעות בדוגמא הזו היא שהעץ שבו אתם בוחרים צריך להיות עמיד בתנאי לחות, שהוא לא יספוג הרבה מים, יתעקם בתנאים אלה או יתעוות. אם תבחרו נגר מקומי, כמו למשל נגר בפתח תקווה, הוא ידע באיזה עץ לבחור כך שיהיה עמיד בתנאי מזג האוויר המקומיים.

 

נגרים מומלצים בפתח תקווה מחכים לכם באתר בזק 144 עסקים. היכנסו עכשיו!

 

עץ כבד מול עץ קל

ברוב המקרים, עץ כבד, בעל צפיפות סיבים גבוהה, יהיה עמיד יותר לפגעי מזג אוויר מאשר עץ קל, שאינו צפוף. אורן פיני הוא עץ יחסית קל. יחסית למה? בוודאי שיחסית לאיפאה, למשל, או טיק בורמזי, אבל לא רק להם, אלא למרבית העצים שקיימים בשוק.

עצים בעלי צפיפות סיבים גבוהה, אחידים וישרים הם לרוב גם בעלי עמידות גבוהה בפני מזיקים.

מסיבה זו הם דורשים פחות אחזקה וטיפול מונע בפני מזיקים, אבל לא רק: הם גם סופגים פחות מים, למשל, ומידת העיוותים שהם מקבלים בחום ובשמש היא נמוכה יותר.

לעץ בעל צפיפות סיבים גבוהה, במיוחד כאשר הוא בפורמט של "עץ מלא" או 'גושני', וכאשר הוא מגיע בצורת קורות עבות ואחידות, יש מראה יפה. הוא קל לצביעה ואינו סופג כמויות גדולות של ורניש או צבע (אם מתעקשים לצבוע אותו) והוא לא דורש אחזקה תכופה וצביעה, ליטוש או שיוף.

האם יש חסרונות לעצים בעלי צפיפות גבוהה?

כן. בהחלט.

המשקל שלהם גבוה יותר ולכן קצת קשה יותר לעבוד איתם. הם גם צומחים לאט יותר ולכן הם נדירים יותר ומחירם גבוה יותר – הרבה יותר גבוה.

לדוגמא, אם מחירו של מ"ר אורן פיני הוא כמה מאות שקלים, הרי שמחירו של מטר טיק יכול להיות פי חמישה ושישה מזה – אלפי שקלים למ"ר. אם אתם מתכננים פרגולה של 10 מ"ר – וזו לא פרגולה גדולה במיוחד, מדובר על הפרש בהוצאה על חומרי גלם בלבד, של 20,000 – 25,000 ש"ח.

גם העיבוד והעבודה עם עצים צפופים וכבדים הן יקרות יותר. משך הזמן שדרוש לקדיחת חור או ניסור של עץ כבד שונה מאוד מזה של אורן. הדברים האלה נראים לנו 'קטנים', אבל בסופו של דבר הכול נמדד במושגים של שעות עבודה, ולכן גם של כסף.

באיזה סוג עץ לבחור כדי לבנות פרגולה?

השקלול צריך להיות עלות מול תועלת, והשיקולים צריכים לכלול גם דברים כמו משך הזמן שבו אתם עומדים או מתכוונים לגור בבית ועד כמה אתם מוכנים להשקיע באחזקה.

אם אין לכם בעיה לבנות פרגולה חדשה בכל 10 – 12 שנים, למשל, הרי שעץ אורן פיני – מטופל, חשוב לומר – הוא אופציה מספיק טובה. אתם כן צריכים לקחת בחשבון שעץ כזה מתעוות די מהר ואפילו מתייבש ומתבקע והוא דורש אחזקה וצביעה לפחות פעם בשנתיים או שלוש.

אם אתם רוצים לבנות פרגולה שתחזיק מעמד מעבר לזמן הזה, קחו איפאה, דאגלס פיר או עץ ממשפחת הארזים. עצים אלה יחסית קשים (הארז יחסית רך), אבל הם עדיין נוחים לעיבוד. בנוסף, קל יהיה לכם לתחזק אותם ולא יהיה מסובך גם למצוא עץ ליצור ממנו חלקים חלופיים במקרה שמשהו ניזוק או נפגע.

לסיכום: בחירת עץ נכון לבניית פרגולה היא עניין של מקום מגורים, שימוש ותכנון של שנים מראש. יש לאזן בין הרצוי לבין המצוי מבחינה תקציבית ואז יש לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר לתכנון וביצוע הפרגולה.

 

התקנת פרגולות מחירון

פירוטמאפייניםטווח מחירים
פרגולה בדגם סטנדרטימעץ אורן בלי הצללה300 ומעלה
פרגולת עץ רב שכבתימחיר למ"ר700-1,800
פרגולת עץמחיר למ"ר400-800
פרגולת עץ גושןמחיר למ"ר לעץ דו שכבתי או לעץ גושן 15X15 500-890
פרגולת עץ גושןמחיר למ"ר לעץ דו שכבתי או לעץ גושן 20X20650-1,000
פרגולת עץ איפאההתקנת פרגולה מעוצבת700-900
פרגולת עץ אורןפרגולה תלויה מעץ אורן בהיר בגודל 5X15, כולל התקנה800-1,000
פרגולת עץ ארזפרגולה עמידה למים700-900
פרגולה חשמלית מאלומיניוםעלות למ"ר עם התקנה1,400-2,800
פרגולה מאלומיניוםעלות למ"ר לשלד פרגולה, עם התקנה והצללה500-1,000
פרגולת הצללה לחניהעלות למ"ר עם התקנה400-900
גג פרגולה מבמבוקעלות למ"ר80-200
קירוי קורות עץעלות למ"ר 200-450
גג רעפי חרסעלות למ"ר עם הכנת תשתית הרעפים300-500
גג רעפי שינגלסעלות למ"ר עם הכנת תשתית הרעפים150-300
גג סנטפ פוליגלעלות למ"ר200-450
גג סנטף פלסטיקעלת למ"ר250-500
גג פלדהבהתקנת פרגולה צמודה לבית על הרצפה600-1,100
גג פלדה בהתקנת פרגולה צמודה לבית על הקרקע550-900
קירות רשת הצללהעלות למ"ר200-300
חיפוי פרגולהעלות למ"ר מעץ אורן340-400
חיפוי פרגולה ממחצלת במבוקמחיר למ"ר240-500
צבע לפרגולהעלות למ"ר80-200
חידוש פרגולהעלות למ"ר לשימון וליטוש250-450
גג פלסטיקמחיר למ"ר400-600

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב: 073-3753310

אז מה היה לנו בכתבה:

מוזמן לשתף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

צור קשר - השאירו פרטים

החזון שלנו

חברת אלום פרגולה מתמחה בייצור פרגולות אלומיניום מכל הסוגים ובכל הגדלים. מזה שנים רבות מציעה החברה שירותי תכנון, עיצוב וייצור פרגולות אלומיניום ללקוחות בכל רחבי הארץ עם אפשרות להזמנת דגמי מדף סטנדרטיים ודגמים בהתאמה אישית על פי דרישות הלקוח.

-אלום פרגולה-

שכירות עבור פיגומים: כמה זה יעלה?

פיגומים הוא מבנה זמני המשמש לתמיכה באנשים העובדים בגובה. ניתן לשכור אותו מאתר בנייה לתקופת זמן מסוימת. עלות השכרת הפיגומים תלויה בגודל הפיגום ובמשך ההשכרה.

השלבים הנדרשים לקבלת רישיון קבלן

מועצת הרישוי של מדינת קבלני קליפורניה (CSLB) היא הגוף המפקח על עסקים קבלניים במדינת קליפורניה. CSLB מספק רישיונות לקבלנים בקטגוריות שונות, כולל שיפוץ בית, בנייה

קניית פסולת ברזל ומתכת

סילוק ורכישה של פסולת ברזל ומתכת היא דאגה גוברת במדינות רבות. חשוב לדעת מה ההבדל בין השניים כי יש להם השלכות שונות על השוק. מצד

התקשרו עכשיו