מודד מוסמך

פרגולות אלומיניום במחירים הזולים בארץ

פריסה ארצית 

11+ שנות ניסיון 

ייעוץ בחינם ללא עלות  – 073-3753310

 

כשמתכננים לבנות בית, בדרך כלל לא חושבים עליו ואולי גם לא לוקחים אותו בחשבון, אבל מודד מוסמך הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר בכל פרויקט בנייה. מהו תפקידו של המודד? באילו שלבים של תהליך הבנייה הוא מעורב? האם צריך לוודא שהמודד הוא אכן מוסמך? באילו מקרים נוספים ניתן להיעזר במודד? את התשובות על שאלות אלו ועוד תוכלו למצוא ממש כאן בשורות הבאות מאת היחידה למדידות.

 

מהו תפקידו של מודד מוסמך?

ובכן, נתחיל בכך שמקצוע המדידה הוא מקצוע המבוסס על לימודי מדעי הגאודזיה, הנלמדים בישראל בטכניון בלבד, אם כי ניתן להשלים אותם גם במוסדות לימוד מתאימים בחו"ל. תפקידו של המודד ובכך מתמקדת הכשרתו, הוא לבצע מדידות של השטח ולהביא את השטח אל השולחן לצורך בניית תכניות בנייה וביצוע פעולות תכנון נוספות. לאחר מכן, תפקידו של המודד הוא להעביר את התכנית מהשולחן אל השטח באמצעות סימון השטח בצורה כזאת שתשרת את אנשי הביצוע. לצורך כך נעזרים מודדים מוסמכים בשורה ארוכה של כלים מקצועיים, הן במסגרת טכניקות מדידה מסורתיות והן באמצעות טכניקות חדשניות מבוססות GPS. מעבר לכך, מודדים מוסמכים מבצעים גם את המדידה של המבנה תוך כדי בנייה על מנת לוודא שהבנייה תואמת את תכנית הבנייה, את הכללים ההנדסיים ואת היתר הבנייה שניתן למבנה ובאחריותם לגבש את השרטוטים והמפות שלאחר מכן יוגשו לרשויות בתהליך של רישום הנכס בטאבו. כמו כן, מודדים מוסמכים מבצעים מדידות של שטחים במגוון סיטואציות אחרות כדוגמת אישור שטח מגרש לפני עסקת מכירה, מדידת נכס לצרכי ארנונה, מדידות קרקע לצורך תכנון והקמת תשתיות ומבני תשתית וכן הלאה.

 

האם המודד חייב להיות מוסמך?

התשובה היא בהחלט כן. אדם שהשלים את לימודי הגאודזיה נחשב אמנם למודד, אך עליו לקבל את ההסמכה הנדרשת מהרשויות כאן בישראל. הסמכה זו ניתנת למודד באמצעות מרכז מיפוי ישראל (מפ"י), שגם מחזיק במאגר המודדים המוסמכים בישראל. לאחר קבלת ההסמכה, הופך המודד להיות מודד מוסמך ויכול לבצע עבודות מדידה בענף הבניין ובכלל. עבודת המודד היא חשובה מאוד ויכולה להשפיע מאוד גם על רמת הבנייה, גם על בטיחות המבנה וגם על התנהלות מול הרשויות. מהסיבה הזאת, חשוב מאוד שיהיה פיקוח על כלל המודדים הפועלים בישראל ולכן נדרש תמיד מודד מוסמך המוכר על ידי הרשויות ומפוקח על ידן.

במרבית המקרים יגיע מודד מוסמך יחד עם אנשי התכנון בפרויקט, קרי האדריכל ומהנדס הבניין, אם כי כבעלי הפרויקט יש לכם את הזכות לשכור מודד מוסמך מטעמכם. ראוי לומר שבניגוד למשל למפקח בניה, מודד מוסמך היא אינה משרת אמון ולכן אין שום בעיה שהמודד ישולב בפרויקט מטעם האדריכל. במרבית המקרים האדריכל גם יכול להשיג את שירותי המודד בעלויות נמוכות יותר משמעותית מאלו שיהיה עליכם אתם לשלם לו הייתם שוכרים אותו בעצמכם.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מוזמן לשתף

צור קשר - השאירו פרטים

איך תולים טלוויזיה על זרוע ?

  אם רכשתם מסך טלוויזיה שטוח וחדש ואתם מעוניינים לתלות אותו על מנת לנצל בצורה יעילה את חלל החדר, בוודאי תופתעו לגלות שמתקן עליו תלויה

פרקט פיויסי מחיר מותאם

פרקט פיויסי מחיר מותאם אצלנו תמצאו פרקט פיויסי מחיר מציאה שכבר ממזמן ביצע מהפכה בכל הקשור לתחום הריצוף והפתרונות שהוא מציע הם יעילים עמידים ועיצוביים.

התקנת פרגולות בחריש

  ישנם המון פתרונות הצללה בשוק, אבל ללא ספק פתרון ההצללה האהוב ביותר על הישראלים הוא הפרגולה ולא בכדי. הפרגולה מספקת לנו גם מענה מצוין

התקנת פרגולות בעומר

  ישנם המון פתרונות הצללה בשוק, אבל ללא ספק פתרון ההצללה האהוב ביותר על הישראלים הוא הפרגולה ולא בכדי. הפרגולה מספקת לנו גם מענה מצוין

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו
Open chat
1
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ!
היי אשמח לקבל פרטים על פרגולות