פרגולות אלומיניום או פרגולות עץ: מה עדיף?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב: 073-3753310

שניים מהחומרים הנגישים והזמינים ביותר כיום לפרגולות הם אלומיניום ועץ, וכך התפתחו להן שתי קטגוריות של פרגולות עץ לעומת פרגולות אלומיניום.

העץ הוא מן הסתם החומר הקלאסי יותר והשימוש באלומיניום לצורך בניית פרגולות הוא פיתוח מאוחר יותר, אך זה לא אומר בהכרח שהאלומיניום טוב יותר מהעץ. לכל אחד מהחומרים יש יתרונות וחסרונות אותם כדאי להכיר לפני שמחליטים איזו פרגולה לבנות.

 

פרגולות עץ

פרגולות עץ מתקשרות בדרך כלל עם מראה כפרי קלאסי, וזהו אכן אחד היתרונות המובהקים שלהן. לא משנה כמה איכותי יהיה האלומיניום ובאיזו שיטה הוא יהיה צבוע, בסופו של דבר הוא לא יוכל לחקות את המראה הטבעי של הפרגולות מעץ.

מעבר לכך, קיימות אפשרויות בחירה מגוונת בין עצים וזנים, כמו גם תהליך הייצור של הקורות. לדוגמה, יש קורות שמוקצעות מעץ שלם או מורכבות ממספר לוחות עץ מודבקות יחדיו ויוצרות מראה מסיבי ומרשים עם פתחים גדולים. לעומתן, יש קורות עץ דקות יותר כמו אלו של עץ האורן שיוצרות פרגולה בעלת מראה סטנדרטי ומנופח פחות.

מצד שני, לעובדה שהעץ הוא חומר טבעי יש גם חסרונות. העצים הסטנדרטיים ובדרך כלל גם הזולים יותר דורשים תחזוקה שנתית על מנת שלא ייפגעו מפגעי הטבע או מזיקים שונים. פעולות אלו כוללות שימון ולעיתים גם צביעה בצבע מגן מיוחד.

פעולות אלו הן אומנם לא מסובכות, אבל אם אתם מהאנשים שיש לכם פחות זמן לטפל בגינה, יהיה עליכם לשכור בעל מקצוע שיודע כיצד לטפל בעץ בצורה עדינה ועם החומרים הנכונים.

עוד דבר שצריך לזכור הוא שעל גבי העץ לא ניתן להשתמש בקירוי נפתח (למרות שעדיין ניתן להעביר כבל חשמל דק לתאורה למשל). המשמעות היא שמידת החשיפה לגשם, רוח או שמש נקבעת רק על פי מזג האוויר באותו היום.

 

פרגולות אלומיניום

פרגולות אלומיניום הן כאמור חדישות יותר ויש להן מספר לא מבוטל של יתרונות.

קודם כל, הן מגיעות בחלקים שניתן לחבר ולפרק יחסית בקלות ולכן הן מהירות להקמה. למעשה, ניתן להקים פרגולה מאלומיניום כמעט בכל גודל שרוצים בלי לכרות יערות שלמים…

שנית כל, האלומיניום עצמו הוא חומר קל משקל ועמיד בפני קורוזיה ופגעים אחרים, כך שהתחזוקה לעומת העץ היא מינימלית.

היתרון השלישי ואולי החשוב ביותר הוא שפרגולות אלומיניום יכולות להיות חשמליות לגמרי ולהיפתח או להיסגר על פי רצון המשתמש דרך תזוזה של הקירוי עצמו (כמו גג נפתח) או שינוי הזווית של הרפפות (אם הפרגולה בנויה כך). החיבור החשמלי מאפשר גם להתקין תאורה פנימית ביתר קלות.

החיסרון הגדול והמשמעותי ביותר של פרגולת האלומיניום הוא המראה שלה, אך כאן מדובר על עניין סובייקטיבי: יש אנשים שיאהבו את המראה המתכתי והמודרני, ויש כאלו ששום דבר חוץ מעץ לא יספק אותם. גם סוגי הקירוי שניתן להתקין הם מעט מוגבלים יותר, לא תוכלו לראות פרגולת אלומיניום עם קירוי כבד ומסיבי כמו גג רעפים שמבנה עץ עמיד יכול לשאת עליו בנקל.

חשוב לציין שניתן לצבוע את האלומיניום במגוון של צבעים שונים ולתת להם מראה דומה יותר לזה של עץ טבעי, כך שגם אם לבית שלכם יש מראה שנוטה יותר לכיוון הקלאסי, האלומיניום עדיין יכול להשתלב בו מצוין.

 

אז באיזו פרגולה לבחור?

כפי שבוודאי כבר התרשמתם, אין תשובה אחת לשאלה הזו וההעדפה האישית של כל אחד מאיתנו עשויה להשתנות בהתאם ליתרונות והחסרונות השונים. במידה ואתם לא בטוחים, תוכלו להתייעץ עם אדריכלי נוף שיתנו לכם נקודת מבט נוספת שלא חשבתם עליה.

עם זאת, חשוב לזכור שלאף אחת מהאפשרויות אין יתרון מובהק מבחינת המחיר ובכל מקום ניתן להקים פרגולה גם אם לעיתים יהיה צורך לבצע שינויים כאלו ואחרים כמו הקמת תשתית מתאימה על גבי הקרקע.

 

התקנת פרגולות מחירון

פירוטמאפייניםטווח מחירים
פרגולה בדגם סטנדרטימעץ אורן בלי הצללה300 ומעלה
פרגולת עץ רב שכבתימחיר למ"ר700-1,800
פרגולת עץמחיר למ"ר400-800
פרגולת עץ גושןמחיר למ"ר לעץ דו שכבתי או לעץ גושן 15X15 500-890
פרגולת עץ גושןמחיר למ"ר לעץ דו שכבתי או לעץ גושן 20X20650-1,000
פרגולת עץ איפאההתקנת פרגולה מעוצבת700-900
פרגולת עץ אורןפרגולה תלויה מעץ אורן בהיר בגודל 5X15, כולל התקנה800-1,000
פרגולת עץ ארזפרגולה עמידה למים700-900
פרגולה חשמלית מאלומיניוםעלות למ"ר עם התקנה1,400-2,800
פרגולה מאלומיניוםעלות למ"ר לשלד פרגולה, עם התקנה והצללה500-1,000
פרגולת הצללה לחניהעלות למ"ר עם התקנה400-900
גג פרגולה מבמבוקעלות למ"ר80-200
קירוי קורות עץעלות למ"ר 200-450
גג רעפי חרסעלות למ"ר עם הכנת תשתית הרעפים300-500
גג רעפי שינגלסעלות למ"ר עם הכנת תשתית הרעפים150-300
גג סנטפ פוליגלעלות למ"ר200-450
גג סנטף פלסטיקעלת למ"ר250-500
גג פלדהבהתקנת פרגולה צמודה לבית על הרצפה600-1,100
גג פלדה בהתקנת פרגולה צמודה לבית על הקרקע550-900
קירות רשת הצללהעלות למ"ר200-300
חיפוי פרגולהעלות למ"ר מעץ אורן340-400
חיפוי פרגולה ממחצלת במבוקמחיר למ"ר240-500
צבע לפרגולהעלות למ"ר80-200
חידוש פרגולהעלות למ"ר לשימון וליטוש250-450
גג פלסטיקמחיר למ"ר400-600

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב: 073-3753310

אז מה היה לנו בכתבה:

מוזמן לשתף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

צור קשר - השאירו פרטים

החזון שלנו

חברת אלום פרגולה מתמחה בייצור פרגולות אלומיניום מכל הסוגים ובכל הגדלים. מזה שנים רבות מציעה החברה שירותי תכנון, עיצוב וייצור פרגולות אלומיניום ללקוחות בכל רחבי הארץ עם אפשרות להזמנת דגמי מדף סטנדרטיים ודגמים בהתאמה אישית על פי דרישות הלקוח.

-אלום פרגולה-

השלבים הנדרשים לקבלת רישיון קבלן

מועצת הרישוי של מדינת קבלני קליפורניה (CSLB) היא הגוף המפקח על עסקים קבלניים במדינת קליפורניה. CSLB מספק רישיונות לקבלנים בקטגוריות שונות, כולל שיפוץ בית, בנייה

קניית פסולת ברזל ומתכת

סילוק ורכישה של פסולת ברזל ומתכת היא דאגה גוברת במדינות רבות. חשוב לדעת מה ההבדל בין השניים כי יש להם השלכות שונות על השוק. מצד

התקנת תריס חשמלי לפרגולה

מתעניינים בהתקנת תריס חשמלי לפרגולה? במאמר זה קיבצנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת בנוגע להתקנת תריסים חשמליים.   התקנת תריס חשמלי לפרגולה – מגוון

התקשרו עכשיו