פרגולת אלומיניום תלויה למרפסות וגינות

פרגולת אלומיניום תלויה

המודל המסורתי של פרגולה לגינה או למרפסת הוא המודל של סוכך על עמודים. הפרגולה המסורתית היא פרגולה המעוגנת אמנם אל קיר המבנה, אך נשענת על עמודי תמך. לעמודים אלה יכולה להיות תרומה עיצובית וליצירת אווירה של שטח סגור ומתוחם. מצד שני, ישנם לא מעט אנשים שלא אוהבים את הנוכחות של עמודים אלה באמצע שטח הגינה שלהם ובדיוק למקרים אלה נועד הפתרון של פרגולת אלומיניום תלויה. מהי פרגולה תלויה ומה הופך את האלומיניום לחומר המתאים ביותר למודל התלוי? על כך בשורות הבאות.

 

מהי פרגולת אלומיניום תלויה?

תחילה פרגולת אלומיניום היא פרגולה שהשלד המרכזי שלה עשוי אלומיניום במקום עץ. בפרגולת אלומיניום ניתן לשלב חומרים שונים למטרות שונות, כמו למשל קירוי בד או קירוי פלסטיק, אבל שלד הפרגולה יהיה עשוי מאלומיניום או מברזל מצופה אלומיניום. פרגולת אלומיניום תלויה היא פרגולת אלומיניום שאינה נתמכת על ידי עמודים התקועים בקרקע, אלא באמצעות כבלי מתכת חזקים המעגנים אותה אל קיר המבנה, כמו מדף תלוי על קיר. מודל זה דומה מאוד למודל של מרפסת תלויה, שגם היא נסמכת על כבלים או קורות פלדה המחזיקים אותה ומעגנים אותה אל קיר המבנה.

 

למה דווקא אלומיניום?

המודל של פרגולה תלויה הוא מודל שמחייב עמידות מלאה של המנגנון המעגן את הפרגולה למקומה בעומס המשקל שלה. ככלל, המענה הטוב ביותר לעומס משקל הוא תמיכה במשקל מלמטה באמצעות עמודים הנאחזים בקרקע. מאחר ופרגולה תלויה היא למעשה תלויה באוויר ואינה נתמכת כלל על ידי הקרקע, יש להבטיח שהמנגנון שמעגן אותה אל קיר המבנה, הוא חזק דיו בכדי לשאת בעומס המשקל של הפרגולה עצמו. אלומיניום הוא חומר קל מאוד וחזק מאוד ולכן יכול להציע את אותה רמה של חוזק מבני כמו של פרגולת עץ, במשקל נמוך בהרבה מאשר זה של פרגולת עץ כבדה.

המודל של פרגולה תלויה בדגמי העץ הוא מודל שמוגבל לסוככים קטנים מאוד שעומס המשקל שלהם מאפשר ליישם את המודל של פרגולה תלויה. כאשר מדובר בפרגולת אלומיניום, מאחר והאלומיניום הוא קל הרבה יותר, הרי שניתן ליישם את המודל התלוי מבלי לוותר על גודל הפרגולה. פרגולת אלומיניום תלויה מאפשרת לכם למעשה להשיג כיסוי מלא לשטח הגינה שלכם ללא עמודי תמך. יחד עם זאת, מאחר ומדובר במודל ייחודי שדורש רמה מקצועית גבוהה בתכנון ובהתקנה, חשוב שאת הפרגולה תזמינו מגורם מקצועי המתמחה בתחום של פרגולת אלומיניום תלויה ושגם הגורם המקצועי שמתקין את הפרגולה, הוא גורם מומחה בקטגוריית הפרגולות התלויות.

אם אתם תוהים לגבי המחיר, אז פרגולת אלומיניום תלויה עולה בדרך כלל פחות מאשר פרגולת עמודים, פשוט מכיוון שמדובר בהרבה פחות חומר גלם ובעבודת התקנה שהיא פשוטה יותר ביחס לעבודת ההתקנה הנדרשת של פרגולת עמודים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מוזמן לשתף

צור קשר - השאירו פרטים

מאיזה סוג עץ לבנות פרגולה?

פרגולה טובה צריכה לשרת אותנו במשך שנים רבות, במינימום של תחזוקה והוצאות אחזקה. אלומיניום הוא כמובן אופציה מצוינת, אבל אם אתם בוחרים לבנות פרגולה מעץ,

פרגולה אלומיניום תלויה מחיר

פרגולה אלומיניום תלויה מחיר אחת האופציות היותר זולות שעומדות לרשותכם אם אתם מעוניינים להתקין פרגולת אלומיניום לבית, היא האופציה של פרגולה תלויה. בהזמנת פרגולה אלומיניום

מחיר פרגולה

מחיר פרגולה לבית ייתכן שיש לכם העדפה מסוימת ביחס לסוג הפרגולה שאותה אתם רוצים להזמין לגינה שלכם, אבל אי אפשר להתעלם מכך שהפרמטר של מחיר

מחיר פרגולה אלומיניום

מחיר פרגולה אלומיניום רוצים להזמין פרגולה אלומיניום לבית ומתעניינים במחיר כדי לבדוק האם זה בכלל מתאים לכם ואיזה סוג של פרגולה אתם יכולים להרשות לעצמכם?

פתרונות הצללה למרפסת

פתרונות הצללה למרפסת מרפסת שמש היא אמנם אחת ההנאות הגדולות, שלא לומר הכרחיות, בכל בית ישראלי, אבל בכדי באמת ליהנות במרפסת שמש, נדרשת גם היכולת