4 הבדלים בין פרגולות מעץ לפרגולות מאלומיניום

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

מאז שיצא 'חוק הפרגולות', שמהווה תיקון לחוק התכנון והבנייה, אינספור משפחות מעוניינות להתקין פרגולה איכותית בגינה, בגג או במרפסת שלהן. התיקון לחוק מונע את הצורך בבירוקרטיה ובהשגת אישורי בנייה למיניהם (במרבית המקרים), וכל שנותר זה לבחור מבין שתי האפשרויות המובילות – פרגולה מעץ או כזאת שעשויה מאלומיניום. בשורות הקרובות נמנה עבורכם 4 הבדלים בין פרגולות עץ לפרגולות מאלומיניום, כדי שיהיה לכם קל יותר לבחור.

 

מראה הפרגולה

כשעורכים רשימת יתרונות של פרגולת עץ על פני כזאת שעשויה מאלומיניום, הדבר נוגע בדרך כלל בהבדלים במראה העיצובי של הפרגולות. בעוד פרגולות העץ מאופיינות במראה כפרי בגווני העץ השונים, פרגולות האלומיניום מאופיינות במראה מודרני יותר על בסיס צבעי השחור והלבן. למרות הפופולאריות העולה של פרגולות האלומיניום המודרניות יותר, עדיין ניתן לומר כי רוב האנשים מחפשים את מראה העץ המיוחד. אומנם ניתן למצוא בימינו גם פרגולות אלומיניום דמוי עץ, אך מי שמוכן לשלם קצת יותר, יעדיף בדרך כלל את הגרסה המקורית.

 

מחיר הפרגולה

ובסופו של דבר, ישנו הבדל משמעותי נוסף בין שני סוגי הפרגולה הללו – עניין המחיר. עלות פרגולות עץ זולה יותר מפרגולות האלומיניום וזאת משום שאלומיניום הוא חומר שאין בו מחסור, מה גם שהתכנון ההנדסי שלהן פשוט יותר והן אינן כוללות פתרונות הצללה מובנים מורכבים מידי.

עבור פרגולות עץ פשוטות יחסית המחיר שתמצאו הוא החל מ- 450 שקלים למ"ר ואילו פרגולות אלומיניום עולות החל מ-550 שקלים למ"ר. ככל שהפרגולה הופכת למורכבת יותר (תלויה, עם פתרונות הצללה) כך עולה הצורך להשתמש באלומיניום והמחירים עולים.

 

משקל הפרגולה

עוד הבדל מהותי בין שני סוגי הפרגולות טמון במשקל של כל אחת מהן. פרגולת עץ הינה כבדה מאוד, שכן היא מורכבת מעץ גושני וקורות מאוד עבות לתמיכה. כתוצאה מכך מתקבל מבנה חזק מאוד אך כזה שעשוי למנוע את ההצבה שלו במקומות שמוגבלים מבחינת כושר הנשיאה המשקלי שלהם, כדוגמת מרפסות שמש. בנוסף, בגלל המשקל הרב, קשה מאוד ליישם פרגולות תלויות ("מרחפות") מעץ על שטחים של למעלה מ- 20 מ"ר. פרגולות האלומיניום לעומת זאת הינן קלות משקל ולמעשה אינן מוגבלות מהבחינה הזאת.

 

תחזוקת הפרגולה

עוד יתרונות של פרגולת אלומיניום לעומת פרגולה מעץ שכדאי להיות מודעים אליהם, קשורים בכל מה שקשור לתחזוקת הפרגולה. האלומיניום הינה מתכת טהורה שמצופה ביונים של חמצן כך שהיא עטופה במעין שכבת מגן שמונעת ממנה להגיב כימית עם הסביבה. כתוצאה מכך, פרגולות אלומיניום אינן מחלידות או נרקבות, גם בחשיפה ממושכת לתנאים החיצוניים. למעשה, פרגולת אלומיניום כמעט ואינה דורשת תחזוקה כלשהי. פרגולות עץ לעומת זאת עשויות מחומר טבעי, שרגיש ללחות, חום, קור ומזיקים ביולוגיים. כתוצאה מכך ישנם צרכי תחזוקה רבים עבור פרגולות עץ, שכוללים צביעה וטיפול במזיקים אחת לכמה שנים.

 

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

אז מה היה לנו בכתבה:
אהבתם? זה הזמן לשתף את המאמר!
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!